Kontynuując korzystanie z tej witryny, wyrażasz zgodę na politykę prywatności.

ZEGARKI OMEGA

Gdy w 1848r. w szwajcarskiej miejscowości La Chaux-de-Fonds Louis Brandt zakłada swój pierwszy zakład zegarmistrzowski, nie podejrzewa, że za niecałe 120 lat jego zegarki będą należeć do ekwipunku każdego amerykańskiego kosmonauty.

Filtr

18 produktów

Grid
Grid-2
List
List-2
Catelog
Filtr

Dla kogo

Dla kogo

Stan

Stan

Cena

Cena

  • 11 000,00 zł - 43 000,00 zł

Aktywne filtry

Jakość i precyzja zegarków OMEGA stanowi kolejne potwierdzenie niezawodności szwajcarskich czasomierzy, zdobywając wiernych fanów zarówno wśród codziennych użytkowników, jak również wśród kolekcjonerów.

Historia

23 letni Louis Brandt pomimo przeciwności losu i skromnego pochodzenia, spełnia swoje zawodowe marzenie i otwiera pierwszy zakład zegarmistrzowski w La Chaux-de-Fonds. Zegarki Omega początkowo produkowane są samodzielnie przez założyciela, z wykorzystaniem elementów mechanicznych dostarczanych przez lokalnych rzemieślników. To oni stanowią również grono pierwszych klientów Omegi, a po zebraniu odpowiednich oszczędności, Louis Brandt wyrusza ze swoimi zegarkami do Europy.

Rodzinny interes

Śmierć założyciela nie spowalnia rozwoju firmy. Louis Brand przekazuje ją w spadku dwóm swoim synom, Louisowi-Paulowi i Cesarowi, którzy decydują się na zwiększenie skali produkcji czasomierzy i przeniesienie jej do pierwszej fabryki. W niej powstają trzy pierwsze modele produkowane na masową skalę, Labrador, Gurzelen oraz Omega. Ostatni z nich zapewnia firmie rozgłos, dzięki czemu jego nazwa zostaje wykorzystana również jako nazwa firmy (1894r.).

Bracia Louis-Paul i Cesar prowadzą firmę ku ogólnoświatowemu sukcesowi aż do początku XX wieku. Mały, wiejski zakład ojca przekuwają w jedną z największych szwajcarskich firm, zatrudniającą niemal 800 pracowników i produkującą rocznie ponad 250 tys. zegarków. Również oni postanawiają po śmierci pozostawić interes w rękach swoich potomków, kontynuując tradycję zapisują w spadku Omegę swoim synom. Trzecie pokolenie Brandtów kontynuuje pieczę nad marką, zapewniając jej renomę i rozpoznawalność aż do dzisiaj.

Zegarki Omega - w pogoni za perfekcją

Znany już w Wielkiej Brytanii Rolex czuje na karku oddech konkurencyjnej Omegi. W 1906r. szwajcarskie przedsiębiorstwo zdobywa dzięki modelowi Art Nouveau Design Grand Prix Światowej Wystawy w Mediolanie. To drugie po Grand Prix Światowej Wystawy w Paryżu zwycięstwo, powoduje zwrócenie uwagi ogólnoświatowej publiki na firmę Omegą i gwałtowny skok jej popularności.

W 1936r. Omega zapewnia sobie status zegarków nie tylko doskonale zaprojektowanych pod względem wizualnym, ale również miano czasomierzy o najwyższej możliwej dokładności. Zegarki Omega zdobywają łącznie 93 zwycięstwa w ogólnoświatowych konkursach precyzji, organizowanych przez obserwatoria w Neuchatel, Genewie i Kew-Teddington (Londyn). Aż 73 zwycięskie wyniki ustanawiają nowe rekordy świata, wysuwając Omegę na pozycję lidera firm zegarmistrzowskich.

Omega - zegarki obecne podczas podbijania kosmosu

Niewątpliwie olbrzymią sławę Omedze przynosi model Speedmaster Professional znany również jako Moon Watch. Gdy oczy wszystkich na ziemi skierowane są w stronę załogi Apollo 11 lądującej na księżycu, to właśnie Moon Watch niezawodnie odmierza czas, na nadgarstku Neila Armstronga. Wybrany spośród dziesiątek wiodących marek, jako jedyny przechodzi rygorystyczne testy NASA zapewniając niezawodne działanie nawet w wymagających warunkach panujących w przestrzeni kosmicznej.

To dzięki zegarkom Omega, możliwe było precyzyjne odmierzanie czasu podczas misji ratunkowej Apollo 13. Wsparcie w kryzysie przynosi szwajcarskiej firmie nagrodę Snoopy Award, najwyższego odznaczenia przyznawanego partnerom przez NASA oraz funkcję jedynej marki zegarków dopuszczonej do kosmicznych lotów załogowych u USA.

Zegarki Omega - niepowtarzalne wzornictwo

Omega przez ponad 170 lat pozostaje wierna tradycyjnym wartościom zegarmistrzostwa. Bezbłędne mechanizmy okuwane są przez dziesięciolecia w koperty i bransolety o finezyjnym wzornictwie. Szczytem fantazji, precyzji, miniaturyzacji i symbolizmu jest Róża Czasu (Rose des Temps), powstała w 1894r. Te miniaturowe dzieło sztuki, jest również najbardziej skomplikowanym zegarem tablicowym na świecie. Posiada 32 funkcje, które zapewnia 9000 doskonale skomponowanych elementów, a wartość arcydzieła przekracza 4 miliony franków szwajcarskich. Omega po raz kolejny podkreśla kunszt swego rzemiosła, uwieczniając swój zapis na kartach historii czasomierzy.

Historia Omegi na Twoim nadgarstku

Dziś historia Omegi przekazywana jest w dziesiątkach modeli zegarków. Znajdziemy wśród nich Moon Watch, czyli owiany międzygalaktyczną sławą zegarek Omega męski, Speed Master Racing o tarczy pełnej precyzyjnych wskazów i tyle koperty ukazującej niezawodną pracę mechanizmu, przez De Ville Tresor, o stonowanym wzornictwie aż po Sea Master Aqua Terra, który wiernie będzie towarzyszył każdej przygodzie zarówno na lądzie jak i wodzie. W bogatej ofercie Omegi znajduje się również szereg damskich odpowiedników topowych męskich modeli, a także zegarki zaprojektowane tylko z myślą o kobietach takie jak subtelny De Ville Ladymatic. Okuty zegarkiem Omega nadgarstek składa hołd pasji oraz zaangażowaniu, czyli wartościom wyznawanym od pokoleń przez założycieli, rodzinę Brandt.

Zapraszamy po Zegarki Omega - Kraków - Exclusive Time

Wszystkie prezentowane w tej kategorii Zegarki Omega możesz zobaczyć na żywo w naszym salonie Exclusive Time Kraków.!

Zegarki Omega

Średnia ocena: 5.00 (100%), Na podstawie: 92 ocen