Kontynuując korzystanie z tej witryny, wyrażasz zgodę na politykę prywatności.

Naszyjniki z diamentami

Zestawienie złotej zawieszki z łańcuszkiem - naszyjnik - to jeden z najchętniej kupowanej na prezent biżuterii. Z okazji urodzin, komunii, rocznicy czy nawet zupełnie bez okazji - złote naszyjniki są o wiele łatwiejsze w wyborze i dopasowaniu niż pierścionek czy bransoletka i bardziej wyraziste niż kolczyki.

Filtr

17 produktów

Grid
Grid-2
List
List-2
Catelog
Filtr

Marka

Marka

Kamień

Kamień

Dla kogo

Dla kogo

Stan

Stan

Próba

Próba

Cena

Cena

  • 1 299,00 zł - 46 600,00 zł

Aktywne filtry

Jak wybrać złoty naszyjnik?

Złoty łańcuszek

Bazą naszyjników złotych jest łańcuszek. W przypadku gdy ma być noszony ze złotym wisiorkiem, najlepiej sięgnąć po gładszy, mniej ozdobny model o splocie linki, kulkowym, pancerki czy figaro. Warto pamiętać o tym, by jego średnia nie przekraczała 3mm - w innym przypadku oczko wisiorka, przez które należy do nawlec może okazać się zbyt małe.

Drugim istotnym aspektem podczas wyboru jest długość łańcuszka. Jeśli celem jest podkreślenie długiej i szczupłej szyi - warto wybrać te o najkrótszych obwodach, tzw. chokery. Jeśli zaś szyja ma zostać optycznie wydłużona bądź wybrany wisiorek jest masywny, warto wybrać łańcuszek o większej długości mierzący od 60 do 70cm. Klasyczna długość 42-45cm sprawdzi się u każdego, zarówno z drobną jak i większą zawieszką.

Ciekawą alternatywę stanowi zestaw 2,3 lub więcej łańcuszków przeplecionych przez jeden wisiorek. W tym celu należy zwrócić uwagę na oczko wisiorka, tak by jego obwód był zwiększony i zarazem skupienie w nim kilku łańcuszków możliwe. Kilka cienkich łańcuszków zestawionych ze sobą odbija światło w wielu kierunkach, sprawiając że kompozycja jeszcze bardziej przyciąga wzrok.

Złoty wisiorek

Zwieńczenie łańcuszka stanowi złoty wisiorek. To on przykuwa wzrok i podkreśla zainteresowania, pasje czy charakter noszącego. Od motywów inspirowanych naturą, przez pełne wyrazu symbole serc czy geometryczne abstrakcje - to one dyktują końcowy wyraz naszyjnika. Jeśli wisiorek ma być noszony na codzień, warto przede wszystkim zwrócić uwagę na to by był wygodny. Należy unikać ciężkich modeli, z ostro zakończonymi brzegami. Również wisiorki pełne szlachetnych kamieni mogą nie sprawdzić się w codziennej stylizacji - nadając wrażenia pomieszania i niedopasowania koncepcji.

W przypadku wisiorków na specjalne okazje, wybór jest nieograniczony. Duża ciężka forma wysadzana diamentami, przestrzenna konstrukcja z cienkich, złotych belek, wizerunek starożytnego bóstwa czy zwierzęce motywy. Ogólna zasada mówi o tym, by dopasować kolor złota wisiorka do łańcuszka. Jednak dla najbardziej ekstrawaganckiego stylu można połączyć ze sobą trzy łańcuszki w każdej odmianie złota (klasycznej żółtej, białej i różowej) z wisiorkiem w jednym z nich lub… łączącym wszystkie. Nic nie stoi na przeszkodzie by na łańcuszku z żółtego złota powiesić zadziornie zawieszkę ze złota białego lub odwrotnie. Ostatecznie połączenie ma odzwierciedlać gust noszącego tak by czuł się w nim komfortowo.

Złoty naszyjnik z przekorą

Moda od dawna dopuszcza wszelkie połączenia, czy to wzorów czy materiałów. To samo zjawisko ma miejsce w sztuce jubilerskiej, a najbardziej ekstrawaganckie połączenia są jednocześnie tymi najbardziej przyciągającymi wzrok.

Pierwszym sposobem na przełamanie klasycznego wyrazu naszyjnika jest zawieszenie na nim nie jednej, lecz dwóch lub więcej zawieszek. Z reguły zestaw tworzy się zgodnie z myślą przewodnią, kompletując zawieszki reprezentujące spójne motywy np. trzy zawieszki z serduszkami wykonanymi z różnych kolorów złota, zestaw zawieszki kłódki i kluczyka czy dedykowany fanom podróżowania komplet składający się z zawieszek o kształcie samolotu, globusu i walizki.

Drugim jest wspomniane już wcześniej łączenie kilku łańcuszków i przeplatanie ich przez jedno oczko wisiorka. Oczko okazało się zbyt małe? Nie szkodzi, równie ciekawy efekt uzyskać można zestawiając ze sobą kilka łańcuszków o różnej długości. Na najbardziej gładkim z nich umieszcza się zawieszkę, a reszta dzięki fantazyjnym splotom stanowi ozdobę samą w sobie.

Ostatnio najbardziej popularną alternatywą klasycznego naszyjnika jest tzw. celebrytka. Składa się z krótkiego łańcuszka typu choker i na stałe wkomponowanego w jego splot wisiorka, najczęściej ułożonego horyzontalnie. Wisiorki zwykle mają kształt krzyżyka, imienia noszącej ich osoby czy nowoczesny - geometryczny. Złote celebrytki chętnie noszone są na codzień dzięki wygodzie płynącej z ich niskiej masy i przylegających ściśle do skóry ozdób.

Naszyjniki z diamentami

Średnia ocena: 5.00 (100%), Na podstawie: 55 ocen