Kolczyki z diamentami - złote z brylantami – Exclusive Time Kraków
Kontynuując korzystanie z tej witryny, wyrażasz zgodę na politykę prywatności.

Kolczyki z diamentami / brylantem - złote

Sztyfty, koła, nausznice, klipsy i modele wiszące – kolczyki to element biżuterii po który chętnie sięgają nie tylko kobiety. Noszone pojedynczo lub w dopełniających się zestawach.

Filtr

79 produktów

Grid
Grid-2
List
List-2
Catelog
Filtr

Dla kogo

Dla kogo

Stan

Stan

Próba

Próba

Cena

Cena

  • 1 100,00 zł - 30 000,00 zł

Aktywne filtry

Pasują do niemal każdej stylizacji, zarówno tej luźniejszej na co dzień jak i eleganckiej na wyjątkowe okazje. Idealnie dobrane złote kolczyki podkreślają kobiecą urodę, są wygodne w noszeniu i nigdy nie wychodzą z mody!

Złote kolczyki – sztyfty

Najbardziej popularny i jednocześnie najmniejszy typ złotych kolczyków. Są z reguły tańsze od swoich bardziej skomplikowanych odpowiedników z zapięciem angielskim oraz najbardziej wygodne w użytkowaniu. Na krótkiej nóżce umieszcza się w łapkach kamienie szlachetne, perły czy wykańcza się ją ozdobnym kształtem, wykonanym z tego samego metalu. Po włożeniu kolczyk zabezpiecza się od tylnej strony metalowym lub silikonowym motylkiem. Pasują do każdej stylizacji, nawet sportowej!

Złote kolczyki z zapięciem angielskim

W ostatnich latach swoją popularność odzyskały złote kolczyki z zapięciem angielskim. Proste w zakładaniu, bezpieczniejsze w noszeniu niż sztyfty, a także wyjątkowo delikatnie obejmujące i podkreślające płatek ucha. Występują w różnych wersjach, wysadzane diamentami czy zwieńczone dekoracją z metalu szlachetnego. Pasują osobom w każdym przedziale wiekowym.

Wiszące kolczyki ze złota

Fanom bardziej wyrazistej biżuterii szczególnie przypadną do gustu wiszące złote kolczyki. Choć w oryginale miały być delikatnym i subtelnym akcentem, rozwinęły swoją formę nie tylko na długość (niektóre modele mogą sięgać nawet poza linię ramion!), ale także na szerokość (mowa tu o rozbudowanych kolczykach tzw.„żyrandolach”). W zależności od ich wagi, podczas noszenia można stosować dodatkowe zabezpieczenia takie jak motylki lub wyposażone są w zamknięcie typu zatrzask czy bigiel (m.in angielski, zamknięty).

Wiszące kolczyki ze złota szczególnie często wybierane są przez przyszłe panny młode. Doskonale komponują się do ślubnej kreacji, podkreślając szyję przy wysokich upięciach włosów. Równie często obserwuje się je w stylizacjach gwiazd podczas wieczorowych gali, gdzie nierzadko pełnią rolę jedynego założonego elementu biżuterii.

Złote kolczyki typu nausznice

Zupełnym przeciwieństwem wiszących kolczyków są nausznice. Te ściśle przylegające do uszu kolczyki doskonale uzupełniają aranżację składającą się z kolczyków typu sztyfty. Pomimo swojej z reguły wydłużonej formy, nie sprawiają większych kłopotów podczas noszenia. Oprócz pociągłego kształtu, występują również jako pierścienie czy krótkie wężyki. Mogą być wysadzane kamieniami lub w gładkiej, pozbawionej dodatkowych ozdób wersji. Ciekawą alternatywą są kolczyki z białego złota, o niepowtarzalnie trwałym i wysokim blasku.

Błędnie uważa się, że nausznice to rodzaj kolczyka pochodzący z lat 90. Najstarszy egzemplarz odkryty w Polsce pochodzi z X wieku, a na świecie ich pierwsze prototypy datowane są na wczesny okres starożytny.

Kolczyki z diamentami

Diamenty są wieczne, tak jak wieczna jest ich popularność. Chętnie wykorzystywane są w każdym elemencie biżuterii, w tym także w kolczykach. Każdy typ kolczyka może być ozdobiony diamentem, począwszy od sztyftów, a kończąc na nausznicach.

Najdroższymi kolczykami świata jest komplet dwóch kolczyków wiszących wysadzanych dwubarwnymi, 16 karatowymi diamentami. Zestaw składa się z kolczyka o nazwie Apollo Blue oraz Artemis Pink, a nazwy odzwierciedlają wygląd biżuterii. Nich nieskazitelna barwa oraz brak jakichkolwiek skaz spowodował zakwalifikowanie do jednych z najrzadszych, najmniej licznych grup diamentów – IIa i b. Podczas aukcji w Genewie, komplet osiągnął zawrotną cenę 57,5 mln dolarów na stałe zapisując się na kartach historii kolczyków.

Chcąc zainwestować w niepodważalny blask i luksusowy wygląd, należy wybrać złote kolczyki z diamentami. Sztyfty doskonale sprawdzą się na co dzień, a wiszące modele powinno się zarezerwować na specjalne okazje. Najbardziej ekstrawagancki look uzyskuje się komponując na jednym uchu nausznicę wraz z sztyftami i łącząc ze sobą style, kruszce oraz kamienie.

Kolczyki z diamentami / brylantem - złote

Średnia ocena: 5.00 (100%), Na podstawie: 138 ocen