Kontynuując korzystanie z tej witryny, wyrażasz zgodę na politykę prywatności.

ZEGARKI BREITLING

Co dzieje się, gdy myśli jednego człowieka dyktuje miłość do lotnictwa i zegarków? Powstaje czasomierz o niezwykłej precyzji i wysokiej wytrzymałości, będący fundamentem marki o ogólnoświatowej sławie i renomie.

Filtr

19 produktów

Grid
Grid-2
List
List-2
Catelog
Filtr

Dla kogo

Dla kogo

Stan

Stan

Cena

Cena

  • 9 000,00 zł - 60 000,00 zł

Aktywne filtry

Breitling, bo to o tym szwajcarskim liderze mowa, zapewnia swoim klientom nie tylko solidne, niezawodne mechanizmy, ale także zamyka je w klasyczne, ponadczasowe koperty, zmieniając swoje produkty w wieloletnie i wielopokoleniowe inwestycje.

Początki

W 1884r. niewielkie górskie miasteczko w Szwajcarii (St. Imier) doczekało się otwarcia pierwszego zakładu zegarmistrzowskiego. Założyciel, Léon Breitling, zafascynowany lotnictwem, prędkością i czasomierzami postanawia stworzyć zegarek, który będzie mógł towarzyszyć ludzkości podczas podbijania nieba. Doskonale zdaje sobie sprawę, że w tym celu musi stworzyć możliwie najbardziej precyzyjny stoper i to właśnie na nim skupia swoje prace przez pierwsze lata działalności firmy.

Droga ku sławie

Arena St. Imier szybko okazuje się zbyt mała dla działalności Breitlinga. Postanawia przenieść swoją firmę do La Chaux-de-Fonds, miasta znanego z kunsztu zegarmistrzów, w którym swoją działalność rozpoczynała między innymi konkurencyjna Omega.

Pomimo produkcji niemal doskonałych czasomierzy, o nowoczesnym mechanizmie i klasycznym designie, założyciel marki nie doczekał się zdobycia przez nią ogólnoświatowej sławy. Dzieje się to dopiero w momencie, gdy firma zarządzana jest przez jego syna Gastona.

Ekspansja

Praca nad udoskonaleniem chronografu daje pierwszy ogólnoświatowy sukces w roku 1915. Gaston Breitling prezentuje innowacyjny zegarek z niezależnym przyciskiem chronografu, dzięki któremu nie jest konieczne sterowanie z użyciem koronki. Jest to pierwszy zegarek nadgarstkowy na świecie, wyposażony w chronograf.

Pomimo natychmiastowej sławy, Gaston nie spowalnia prac i zdobywa kolejny sukces w 1925r. wprowadzając do konstrukcji zegarka drugi popychacz dedykowany pozycji zerowej chronografu. Swoim wynalazkiem definiuje jego konstrukcję, stosowaną w niezmienionej formie do dzisiaj. Ponadto swoim wynalazkiem doskonale adresuje potrzeby pilotów samolotów, którzy odtąd stają się jego wiernymi klientami (łatwy w obsłudze i precyzyjny w odmierzaniu czasu chronograf ułatwia im obliczanie ilości paliwa pozostałego w baku samolotu).

Kontynuacja

Odchodząc na emeryturę, Gaston pozostawia firmę w rękach swojego syna Williego. Pełen zapału i wizji wnuk założyciela, szybko wprowadza do Breitlinga swoje innowacje. Willy nawiązuje współpracę partnerską z Królewskimi Siłami Powietrznymi i Armią Stanów Zjednoczonych, podtrzymując tradycyjne już przeznaczenie zegarków Breitling.

Powstaje szereg modeli Breitlinga „do zadań specjalnych”. Wśród nich znajduje się Breitling Chronomat, pierwszy zegarek na świecie wyposażony w chronograf z okrągłym wskaźnikiem logarytmicznym i dedykowany matematykom oraz naukowcom. Dekadę później na rynek trafia Breitling Navitimer, którego skomplikowany mechanizm ułatwia nawigowanie samolotów w czasach, gdy GPS nie istniał nawet w sferze marzeń. Rok 1969 będący jednym z ostatnich lat prowadzenia firmy przez Williego, obfituje w wynalazek samonakręcającego się mechanizmu chronografowego (projekt 99), odtwarzanego do dzisiaj przez setki producentów zegarków.

Przejęcie

Do dzisiaj pozostaje zagadką powód, dla którego Willy Breitling sprzedaje firmę Ernestowi Schneiderowi. Wnuk założyciela firmy oddaje ster Breitlinga zapalonemu pilotowi i producentowi zegarków, dzięki czemu marka pozostała na rynku do dzisiaj. Dzięki latom doświadczenia w branży, Schneider zapewnia czasomierzom Breitling miano nie tylko niezawodnych, ale także luksusowych.

Obecnie

Dziś zegarki Breilting rozpoznawane są na całym świecie, w liniach „Professional”, „Aeromarine”, „Windrider”, „Navitimer” oraz „Breitling for Bentley”. Od 2010r. w ofercie znaleźć można również linię „Galactic 36” - pierwsze modele zegarków dedykowane dla kobiet. Niezależnie od wybranego modelu, zegareki Breitling manifestują ekskluzywność, dbałość o najmniejszy detal, niezawodność, ale także poświęcenie i skupienie nad kunsztem zegarmistrzostwa, które zaszczepił w swoich potomkach Léon Breitling.

Zapraszamy po Zegarki Breitling - Kraków - Exclusive Time

Wszystkie prezentowane w tej kategorii Zegarki Breitling możesz zobaczyć na żywo w naszym salonie Exclusive Time Kraków.!

Zegarki Breitling

Średnia ocena: 5.00 (100%), Na podstawie: 26 ocen