Kontynuując korzystanie z tej witryny, wyrażasz zgodę na politykę prywatności.

ZEGARKI CARTIER

Cartier to marka, która od niemal 180 lat kojarzona jest z elegancją i luksusem.

Filtr

28 produktów

Grid
Grid-2
List
List-2
Catelog
Filtr

Dla kogo

Dla kogo

Stan

Stan

Cena

Cena

  • 12 500,00 zł - 95 000,00 zł

Aktywne filtry

Tuż po przejęciu zakładu swojego mistrza, Louis-François Cartier rozwija własny pomysł na biznes. Zaczyna od stworzenia finezyjnych ozdób do włosów o niepowtarzalnym wzornictwie, a z czasem rozwija ofertę o broszki i biżuterię. Na życzenie swojego bliskiego przyjaciela, jego wnuk Louis Cartier tworzy pierwszy na świecie męski zegarek na rękę (model Santos) i zapewnia firmie sławę oraz rozgłos, które trwają do dzisiaj.

Początki firmy

Choć kolebka zegarmistrzostwa niewątpliwie leży w Szwajcarii, 28 letni Louis-François Cartier dokłada wszelkich starań by jego zakład zaistniał na francuskiej ale oraz międzynarodowej arenie. Zdolny jubiler pobiera nauki u znanego zegarmistrza Adolpha Picarda by tuż po nich przejąć jego zakład i otworzyć własne atelier. Od pierwszych dni funkcjonowania firmy, Cartier dba o jej rozpoznawalność o czym świadczyć może m.in własnoręcznie przygotowany przez niego szyld, z wymowną autoreklamą: “Louis-Francois Cartier, następca Monsieur Picarda, wyrób biżuterii, fantazyjnych ozdób, akcesoriów mody i nowości.”

Cartier dba również o najmniejsze szczegóły takie jak wystrój atelier czy pierwsze eksponowane w nim produkty. Chce by jego marka kojarzona była z luksusem i ekstrawagancją, a renomę zdobywa realizując specjalne, personalizowane zamówienia ze strony arystokratycznej klienteli. Działalność szybko rozwija się, przynosząc zyski umożliwiające przeniesienie zakładu do prestiżowej dzielnicy Paryża - Palais Royal. To tu dzieła, którymi niewątpliwie można nazwać wyroby Cartiera, są dostrzegane przez kuzyna Napoleona III. Obejmuje on francuskiego jubilera swoim dozgonnym patronatem, otwierając Cartierowi drzwi do szerokiego grona klientów, nie tylko wśród arystokracji.

Drugie pokolenie Cartier u steru

W 1874 roku Louis-François Cartier decyduje się odejść na emeryturę i zostawia doskonale prosperującą firmę w rękach swojego syna, Alfreda. Ten podziela pasję i talent swojego ojca, rozbudowuje ofertę o nowe modele biżuterii i akcesorium modowych by w 1989r. przenieść pracownię na Rue de La Paix 13 (gdzie do dziś można dokonać zakupów), uznawaną za centrum paryskiego luksusu. W ślad za nim podążają inni paryscy jubilerzy, zakładając swoje atelier w sąsiedztwie Placu Venome przyczyniają się w przekształcenie go w międzynarodowe centrum ekskluzywnej biżuterii.

Trzecia warta Cartier

Firma osiąga doskonałe wyniki finansowe, dlatego Alfred decyduje się rozszerzyć jej zasięg i otwiera dwa kolejne butiki, w Londynie oraz Nowym Jorku. Niemal w tym samym czasie, postanawia iść ścieżką wytyczoną przez swojego ojca i pozostawia firmę w rękach trzech synów. Młodsi Pierre i Jacque obejmują zarząd nad siedzibami w Londynie i Nowym Jorku, a najstarszy - Louis - otrzymuje w spadku najważniejszy, paryski butik.

Król Jubilerów

Choć wszystkie atelier przynoszą zysk i rozszerzają rozpoznawalność oraz uznanie marki Cartier, to Louis doprowadza do gwałtownego skoku popularności firmy na arenie międzynarodowej. Zasługę tę przypisuje się przede wszystkim jego biznesowemu zmysłowi i wizjonerskiemu spojrzeniu na Cartier, choć wielu historyków przypisuje ją także jego atrakcyjnej aparycji.

Podają, iż to właśnie dzięki niej i wysokiej kulturze osobiste, Louis pobiją serca dam paryskiej arystokracji, a sam książę Walii mianuje go „jubilerem Królów, Królem pośród jubilerów”. Szczególnym uznaniem cieszy się innowacyjne połączenie diamentów oraz platyny, które stosowane przez Louisa w niemal każdym elemencie biżuterii umożliwiło mu wydobycie z kamieni szlachetnych bezkonkurencyjnego, niepowtarzalnego blasku.

Od broszki do pierwszego zegarka

Już w roku 1888 francuskie atelier odnotowuje sprzedaż pierwszych damskich zegarków. Kunsztownie wykonane czasomierze pełnią wówczas rolę głownie kosztownych ozdób. Pierwszy na świecie męski zegarek z bransoletą powstaje w atelier Cartiera z myślą o najbliższym przyjacielu Louisa, brazylijskim pionierze lotnictwa Albercie Santos-Dumont.

Innowacyjny zegarek szybko zdobywa zainteresowanie wśród klientów i w 1911r. trafia do seryjnej sprzedaży. Ponadto, Cartier oferuje niespotykaną dotychczas możliwość personalizacji, realizując zamówienia zgodnie z indywidualnymi potrzebami klientów. Powstają również klasyczne modele Vendome i Tortue, które niemal natychmiast zostają okrzyknięte hitem wśród przedwojennych czasomierzy.

Mystery clock

Mówiąc o zegarkach Cartier nie sposób pominąć mystery clock. Ich pierwotna konstrukcja została opracowana przez mistrza złudzeń optycznych Roberta-Houdin’iego, uznawanego za pierwszego nowożytnego iluzjonistę. Tarcze zagadkowych zegarów stanowiły kryształy górskie, osadzane w różnych kompozycjach zarówno płaskich jak stojących. Wskazówki zdawały się nie mieć połączenia z mechanizmem, dlatego sposób przedstawiania przez nie godzin uznawany był za magiczny.

Maurice Couët zainspirowany działalnością francuskiego iluzjonisty, opracowuje mechanizm mystery clock z myślą o atelier Cartier. To w nim, w 1920r. powstaje seria zagadkowych zegarów (kolekcja „Portique”) wykończona jubilerskimi ozdobami spod ręki Louisa, stanowiąca do dzisiaj jedne z najdroższych przedmiotów dekoracyjnych na świecie.

Ponadczasowa elegancja

Cartier od pierwszych dni swojego istnienia na rynku jubilerskim aż do dzisiaj kojarzony jest z luksusem i elegancją. Choć firma przekazywana jest od pokoleń w ręce kolejnych zarządców, pozostaje wierna swoim pierwotnym założeniom. W bogatej ofercie znajdziemy m.in inspirowany darem dla przyjaciela zegarek Cartier Santana, model Cartier Tank zaprojektowany podczas drugiej wojny światowej o ponadczasowej, surowej tarczy czy jego zupełne przeciwieństwo - „lekki” model Ballon Bleu. Zegarek Cartier z łatwością dopasowuje się do eleganckiej i casualowej stylizacji stanowiąc ponadczasowy akcent luksusu.

Zapraszamy po Zegarki Cartier - Kraków - Exclusive Time

Wszystkie prezentowane w tej kategorii Zegarki Cartier możesz zobaczyć na żywo w naszym salonie Exclusive Time Kraków!

Zegarki Cartier

Średnia ocena: 5.00 (100%), Na podstawie: 45 ocen