Kontynuując korzystanie z tej witryny, wyrażasz zgodę na politykę prywatności.

ZEGARKI ROLEX

Zegarki Rolex od dziesięcioleci kojarzone są z niezawodnością oraz klasyczną stylistyką. Ozdabiając nadgarstek wymownie podkreślają każdą stylizację, nadając jej luksusowe wykończenie.

Filtr

29 produktów

Grid
Grid-2
List
List-2
Catelog
Filtr

Dla kogo

Dla kogo

Stan

Stan

Cena

Cena

  • 24 000,00 zł - 225 000,00 zł

Aktywne filtry

Mówi się, że projekty zegarków Rolex zakładają rozpoznawalność designu i marki już z sześciu metrów, a odpowiednio konserwowany mechanizm ma cieszyć właściciela, lub raczej właścicieli, nawet przez 100 lat.

Historia marki Rolex

Początki

Rok 1905 to nie tylko zryw narodowy w Rosji, będący fundamentem nadchodzących zmian ustrojowych i rewolucji lutowej. To także rok, w którym wizjoner Hans Wilsdorf zakłada w Londynie swój niewielkich rozmiarów, pierwszy zakład zegarmistrzowski. Już na starcie, obiera dotychczas mało popularny kierunek rozwoju firmy biorąc na cel produkcję zegarków noszonych na nadgarstku, o wysokiej precyzji i niepowtarzalnym designie. Nieprzychylną klientelę pragnie przekonać nawiązując współpracę ze Szwajcarską firmą z Bienne i wyposażając swoje zegarki w ich niezawodne mechanizmy.

Projekt nazwy

Nie jest tajemnicą, że pod względem marketingowym najlepsze z reguły okazują się krótkie nazwy, połączone z prostym logo. Ta idea nie jest obca również Hansowi Wilsdorfowi, rozmyśla nad projektem niemal 3 lata, a sama nazwa zdaje się mieć pochodzenie… magiczne, o czym dobitnie świadczy cytat jego wypowiedzi „Próbowałem wszystkich możliwych kombinacji liter alfabetu. W efekcie miałem około setki nazw, ale żadna nie wydawała się odpowiednia. Pewnego poranka, jadąc na górnym piętrze konnego omnibusu wzdłuż Cheapside w londyńskim City, dobry dżin szepnął mi do ucha Rolex".

Ekskluzywne logo

Rozpoznawalne na całym świecie logo pięcioramiennej korony, zakończonej złotymi kulami, powstaje tuż po otwarciu pierwszego zakładu Hansa Wilsdorfa. Sam kształt, a także jego złoty kolor mają przywodzić na myśl luksus, przy każdym spojrzeniu na tarczę zegarka Rolex. Pięć ramion korony doskonale koresponduje z pięcioma literami nazwy firmy, choć niektórzy dostrzegają analogię do pięciu palców dłoni. Już pierwsze wyprodukowane zegarki Rolex posiadają na swojej tarczy koronę, a logo po otoczeniu go ochroną patentową, wykorzystywane jest w niezmiennej formie od 1925 roku.

Chronometryczna, doskonała precyzja

Założenie Hansa Wilsdorfa z 1905 roku urzeczywistnia się już 5 lat później. W 1910 roku firma Rolex zostaje jako pierwsza na świecie odznaczona Certyfikatem Chronometrycznej Precyzji, wydanym przez biuro kontroli Szwajcarskiego Instytutu Testów Chronometrycznych w Bienne.

Zaledwie 4 lata pózniej, zegarki Rolex ponownie zostają uznane za niezawodne przez Obserwatorium Kew-Teddington (Wielka Brytania). Rolex jako pierwszy na świecie sięga po certyfikat precyzji klasy A - najwyższe możliwe odznaczenie, dotychczas przyznawane tylko chronometrom morskim. Od tego dnia Rolex kojarzy się nie tylko z niebanalnym designem, ale przede wszystkim z doskonałą precyzją spełniając cel przyjęty przez założyciela firmy.

Nie zwalniając tempa

Dwa, uznawane na całym świecie certyfikaty precyzji nie zatrzymują rozwoju firmy. Hans Wilsdorf wciąż dąży do perfekcji, dostrzegając dla Rolexa szersze horyzonty w Szwajcarii. W 1919r. przenosi swój zakład do Genewy i rozpoczyna „bieg” ku najbardziej rozwiniętej technologii zegarmistrzostwa.

1926r. - powstaje pierwszy wodoodporny zegarek Rolexa, którego wodoszczelność została potwierdzona podczas przepłynięcia kanału La Manche, na nadgarstku młodej Angielskiej pływaczki, Mercedes Gleitze (wyzwanie La Manche).

1931r. - wynalezienie i opatentowanie pierwszego na świecie, automatycznego mechanizmu Perpetual. Dziś stanowi on serce każdego zegarka automatycznego.

1933r. - zegarek Rolex zostaje poddany kolejnej ekstremalnej próbie. Przelatuje nad Mount Everestem ani na sekundę nie przerywając swojego funkcjonowania.

1935r. - gdy wysokość i wilgoć to za mało, Rolex poddany jest najwyższej dotychczas szybkości lądowej, pobijając wraz z Sir Malcolmem Campbellem rekord świata i ustanawiając nowy wynik na ok 490km/h. W muzeum historii Rolexa odnaleźć można list od rekordzisty Campbella, w którym zapewnia, iż „używa swojego zegarka marki Rolex już od dłuższego czasu i precyzyjność jego pomiarów pozostaje bez zarzutu, nawet w wyjątkowo wymagających warunkach”.

1953r. - Rolex Oyster ponownie odwiedza Mount Everest. Tym razem pieszo, na nadgarstkach Sir Edmunda Hillary’ego i Tenzinga Norgay’a wkracza na ośmiotysięcznik, „dotrzymując kroku” himalaistom w każdej sekundzie ekspedycji.

Te pięć dat, choć znamiennych w historii Rolexa, są tylko garstką z dziesiątek rewolucyjnych momentów firmy, które do dzisiaj zapewniają jej renomę oraz uznanie. Wybierając Rolexa inwestujesz nie tylko w niezawodny mechanizm i ponadczasowy design, ale stajesz się również fragmentem niemal 120 letniej, bogatej w ogólnoświatowe osiągnięcia tradycji.

Zegarek Rolex męski

Wśród męskich modelów zegarków Rolex każdy znajdzie coś dla siebie. Począwszy od modelu Cellini, wyposażonego w tarczę z kalendarzem księżycowym oraz klasyczny skórzany pasek, przez najbardziej rozpoznawalne modele na metalowych bransoletach (Day-Date czy Oyster Perpetual) aż po nowoczesne wydanie Sky-Dweller z bransoletą Oysterflex (pierwsza bransoleta Rolex wykonana z tworzywa sztucznego). Każdy model występuje w kilku odmianach kolorystycznych, różniących się między sobą kolorem złota, tarczy oraz bransolety. Dla fanów mocnych wrażeń, dedykowana jest linia profesjonalna a w niej Air-King, Submariner czy Yacht-Master, którym niestraszne są żadne warunki atmosferyczne, zanurzenie w wodzie czy zapylenie.

Zegarki Rolex damskie

Z myślą o drobniejszych, damskich nadgarstkach powstały modele takie jak DATEJUST 36 czy LADYDATEJUST. Niezawodnością nie odstępują męskim modelom o krok, również umożliwiając szeroki wachlarz personalizacji - sposobu wykończenia tarczy, splotu bransolety oraz wybór koloru materiałów. Z łatwością można dopasować je do każdego stylu i każdej okazji, zapewniając swojej stylizacji luksusowe, niepowtarzalne wykończenie.

Zapraszamy po Zegarki Rolex - Kraków - Exclusive Time

Wszystkie prezentowane w tej kategorii Zegarki Rolex możesz zobaczyć na żywo w naszym salonie Exclusive Time Kraków.!

Zegarki Rolex

Średnia ocena: 5.00 (100%), Na podstawie: 66 ocen